ApartHotel Cristina, Zakopane
Przyjazd 18 sty 2022
Wyjazd 19 sty 2022
Tło bannera

O hotelu w Zakopanem z widokiem na góry

Aparthotel Cristina

Wszystko jest tu dopieszczone i wygodne. Tak by w sercu Zakopanego móc się schować, zanurzyć w spokoju i komforcie nierozpraszającym zmysłów.

Gdy zdecydowaliśmy się z mężem tchnąć nowe życie w niszczejący budynek na Placu Niepodległości, postanowiłam, że nic nie będzie tu robione z pośpiechem. To dlatego kształt Aparthotelu Cristina dojrzewał bardzo powoli. Musiałam być pewna, że – zanim zaproszę Państwa na wypoczynek do mojego rodzinnego miasta – atmosfera i wystrój sprzyjać będą uczuciu wszechogarniającego błogostanu. Że będzie to miejsce luksusowe i intymne. Dopracowane w najmniejszych detalach. Z najlepszą możliwą kuchnią. Miejsce, które zapada w pamięć na długo.

Zapraszam na krótką wędrówkę przez historię i wnętrza Aparthotelu Cristina. Do zobaczenia!

Trzy style wnętrz

Wnętrza Aparthotelu Cristina wykańczane były bez pośpiechu. Dłuta rzeźbiarzy zdobiły dębowe meble, hafty pokrywały wezgłowia, a ręczne malunki otulały kaflowe kominki. Tak powstały wnętrza w stylu alpejskim, góralskim i klasycznym.

Rozgość się!

Niezwykła historia

Od drukarni do najlepszej kuchni w Zakopanem...

Zanim na Plac Niepodległości 7 zaprosiliśmy luksus i zanim rozgościły się tu jedne z dwóch najlepszych restauracji w Zakopanem, przez 64 lata okazały budynek wypełniał stukot drukarskich maszyn. Wszystko zaczęło się w barwnych latach 20. XX wieku. Jan Trybuła szukał miejsca na wybudowanie domu, w którym mógłby zamieszkać i prowadzić świetnie prosperującą drukarnię „Polonia”. Wybór padł na działkę na Placu Niepodległości (który wówczas nazywał się Rynkiem) koło parku z miejskimi łaźniami. Tuż obok – ledwie 10 lat wcześniej – Stefan Żeromski odbierał w 1918 r. przysięgę wierności od wojska i narodu jako prezydent niepodległej Rzeczypospolitej Zakopiańskiej. W 1928 r. powstała murowana kamienica z imponującymi kolumnami przed wejściem, a jej wnętrza wypełniał niemal nieprzerwany stukot drukarskich maszyn. Między innymi o tych wyjątkowych latach XX-lecia międzywojennego, gdy w Zakopanem królowały narty, dancing i brydż, opowiadają zdjęcia z archiwów Muzeum Tatrzańskiego, które zdobią wnętrza Aparthotelu Cristina.

Ekologia

W Aparthotelu Cristina wierzymy, że luksusowy wypoczynek współgra z ekologią. Dbamy o czyste powietrze, wybieramy eko kosmetyki i… serwujemy śniadania.

Wprowadziliśmy szereg rozwiązań – od dużych po całkiem małe – które pomagają nam na co dzień dbać o środowisko naturalne. Sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego z jego wrażliwym ekosystemem to dla nas ważne zobowiązanie.

Ekologiczne rozwiązania w hotelu:

 • nowoczesne ogrzewanie gazowe w całym budynku
 • energooszczędne żarówki LED w całym obiekcie
 • wygodna aktywacja prądu w pokojach na kartę
 • ekologiczny papier toaletowy
 • naturalne eko kosmetyki
 • perlatory w kranach, które napowietrzają wodę, optycznie zwiększając jej strumień
 • ekologiczne środki czystości
 • zachęcamy do ponownego używania ręczników, by ograniczyć zużycie wody, energii i detergentów
 • dzięki serwowanym śniadaniom minimalizujemy marnowanie żywności
 • w kuchni korzystamy z ekologicznych oraz lokalnych produktów wysokiej jakości, m.in. warzyw, mięsa, jajek, wędlin i nabiału
 • sami pieczemy chleb i robimy część przetworów, dzięki czemu mamy pewność, że nie ma w nich żadnych polepszaczy smaku ani konserwantów
 • współpracujemy z lokalnymi dostawcami, by do minimum skrócić łańcuch dostaw
 • do aranżacji wnętrz wykorzystaliśmy miejscowe surowce i lokalne rękodzieło.

 

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij